top of page
IMG_20201114_125612.jpg

AHOJTE!

Možno sa pýtate, kto pre vás vytvára blogy, píše príspevky, upravuje fotky...konečne by sme sa vám chceli predstaviť, sme dvaja nadšenci turistiky - Simona a David.

 

Spája nás aktívny životný štýl a spoločná láska k prírode, radi trávime voľné dni potulkami po našej krajine alebo aspoň v záhrade!

S nápadom začať písať blog sme sa pohrávali už dávnejšie, ale stále sme to odkladali a čakali na ten správny čas, predsa len písanie zaberie nejakú tú chvíľku a keďže obaja pracujeme nie je to vždy jednoduché. 

 

Ten správny čas na vytvorenie Vyvetrajsa prišiel počas korona home-officu, keď boli uzatvorené hranice a boli sme všetci nútení zostať doma.

 

Väčšina ľudí sa rozhodla tráviť čas v prírode, Instagram doslova horel nielen kváskovaním, ale aj množstvom fotiek ulovených počas turistiky.

IMG_20200725_154325.jpg

Niekoľko popoludní strávených nad vymýšľaním loga, návrhom stránky ( s čím sa trápil hlavne David, keďže ja veľmi technický typ nie som ) triedením a úpravou fotiek, spisovaním miest, hodnotením miest a samozrejme písaním blogov...kým bolo Vyvetraj sa pripravené pre vás.

Blogy píšeme pre vás obaja, pretože každý z nás má iný pohľad na hodnotenie miesta, náročnosť ( aspoň u nás ja hodnotím veľmi prísne miesta, ktoré sú náročné ! ), celkový dojem a odporúčanie, ktoré by vám mohlo pomôcť pri výbere miesta na turistiku alebo prechádzku

Simi rieši všetky príspevky na FB a Instagram a upravuje fotky (čo prebrala odomňa). Zodpovednosť za kvíz si každý týždeň striedame a #vyvetrajsa od followers, je moja záležitosť, tak ak sa Vám nepáči, ktorú fotku som vybral tak sa sťažujte mne :)

Polish_20201226_111944889.jpg

PREČO BLOG?

 

 

Gro je pomoc ľuďom, ktorí možno začínajú s turistikou alebo prechádzkami do prírody a u nás nájdu všetky potrebné informácie v jednom článku

 • mapy, kde zaparkovať

 • turistické mapy trás, ktoré opisujeme

 • naše odporúčania

 • infografiku, ktorá dáva rýchle informácie

  • o tom, aká je trasa náročná

  • či je nebezpečná

  • vhodná pre deti

  • koľko ľudí na nej môžete stretnúť

  • čas, ktorý potrebujete na celý výlet.

Teda môžete si otvoriť našu mapku, pozrieť na hodinky, dať si do navigácie miesto na parkovanie, k času cesty prirátať čas z infografiky a zistiť či to do zotmenia stíhate alebo nie. Tiež môžete tipy na výlety triediť podľa rôznych kategórií a vybrať si podľa toho čo od výletu očakávate alebo čo Vás zaujíma.

1

2

Naše články môžu pomôcť tým, ktorí hľadajú niečo v konkrétnom regióne, kam sa vyberú možno na krátku víkendovú alebo aj dlhšiu dovolenku. Ako tak pozerám na mapu tak pestrý výber tipov na výlety máme najmä v okolí Telgártu, v Novohrade a okolí Ostrôžok.

3

Predstavujeme najmä región stredného Slovenska. Hlavným dôvodom je, že samy odtiaľto pochádzame a je veľmi málo miest kde sme ešte neboli, ktoré sme ešte neobjavili. Napriek tomu, že my ho skvele poznáme, je to jeden z menej prebádaných regiónov a zároveň aj jeden z najzaostalejších. Ak však ľuďom dokážeme ponúknuť tipy v tomto regióne na viacero výletov, možno ich (vás) prilákame a strávite tu nejaký ten čas.

Polish_20201226_112127509.jpg

ČO PRIPRAVUJEME

Máme ešte pár zvončekov, o ktoré sa bude súťažiť, predpokladáme ale, že to bude až na jar

 

Za posledný rok máme 40 nových miest, kde sme boli v roku 2020 a teda články z nich.

O tom, čo bude potom najlepšie hovorí táto mapa, ak na nej budú všetky body fialové, môžeme si povedať, že sme precestovali celé Slovensko a videli takmer všetko. Tešíme sa na koniec korona obdobia a na moment, keď budeme môcť volnejšie cestovať aj v rámci Slovenska, ubytovávať sa v častiach, ktoré sú od nás vzdialené a môžu byť východiskom pre viaceré turistické ciele.

where to go what to see.png

V tejto zime ako sme aj sľúbili sa budeme venovať tipom na výlety na bežkách, ktoré máme obaja veľmi radi a je to skvelý šport, ktorý by sme radi predstavili aj ostatným. Veľa častí Slovenska má obrovský potenciál na bežecké lyžovanie – spomeniem napríklad Muránsku Planinu.

 

Čím viac nás bude bežkovať, tým skôr sa vybuduje infraštruktúra, upravia a vyznačia trate a budeme môcť spoznávať krásne miesta aj v zime. Dokonca jednoduchšie ako peši, pretože bežky sú rýchlejšie a vďaka tomu prejdete viac počas krátkych zimných dní + nemusíte sa boriť v snehu.

Samozrejme sú aj veci, ktoré ešte nechceme prezradiť a nechávame si pre seba, pre prípad ak by to nevyšlo 😊 .

 

Našim cieľom je pomáhať

 

Čím viac ľudí bude sledovať náš blog a naše profily na sociálnych sieťach a čím známejší bude brand vyvetrajsa prípadne #vyvetrajsa #zabezkujsi, tým väčšiemu množstvu ľudí budeme vedieť pomôcť. K viac ľuďom sa tým pádom môžu dostať informácie o krásnych možno nepoznaných miestach na Slovensku a to nie je všetko.

Tešíme sa vašej priazni, aj tomu že ste sa teraz dočítali až sem a ak budete mať chvíľku času radi uvítame vaše názory na náš blog, naše hobby. 😊

Polish_20201226_112215856.jpg

ĎAKUJEME

Napíš nám

Ďakujeme za tvoju správu!

bottom of page